Strona główna > Ogólna, Sport > I Wyszkowska Gala Sportów Walki

I Wyszkowska Gala Sportów Walki

W niedzielne popołudnie, w wypełnionej po brzegi sali widowiskowej Wyszkowskiego Ośrodka Kultury ,,Hutnik” odbyła się I Wyszkowska Gala Sportów Walki. Honorowy patronat nad imprezą objął burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski.


Punktualnie o godzinie 17.00, znany z kabaretowych występów w grupie CKM, prowadzący widowisko Maciek Czyżewski, rozpoczął oficjalnie I Wyszkowską Galę Sportów Walki. Z charakterystyczną sobie dawką humoru konferansjer powitał tłumnie zgromadzoną na sali publiczność, przybyłych zawodników oraz gości honorowych, dzięki którym impreza zyskała na prestiżu – mistrza Zbigniewa Jeża (9 dan) oraz senseja Andrzeja Grajczyka (3 dan). Do walki w niedzielnej gali przystąpili zawodnicy z trzech wyszkowskich ośrodków szkolenia – Wyszkowskiego Centrum Sztuk Walki, Szkoły Sztuk Walki i Samoobrony ,,Kobra” oraz Gimnazjum Wyszków, a także goście z klubu sportowego ,,Semiramida” z Pułtuska.

Właściwe widowisko rozpoczęła walka w stylu kalaki combat pomiędzy Hubertem Świerczyńskim a Aleksandrem Grześkiewiczem. Wyrównany pojedynek decyzją sędziów wygrał ostatecznie Świerczyński. W kolejnej walce naprzeciw siebie stanęli Zbigniew Wyszyński i Radosław Albrecht. Pełne efektownych przewrotów starcie rozstrzygnął na swoją korzyść bardziej doświadczony Wyszyński. W dobrze znanym z filmów akcji stylu karate, rywalizowali na macie Łukasz Samowski i Arek Jusiński. Kolejny wyrównany pojedynek wygrał decyzją sędziów Samowski.

W stylu ju jitsu starli się z kolei Bartek Sobotka i Bartek Borowiecki. W próbach unieruchomienia partnera w parterze, na których opiera się ta technika, więcej inicjatywy wykazał Borowiecki i ostatecznie rozstrzygnął pojedynek na swoją korzyść. Pierwsza krew tego wieczoru polała się w pokazowej walce bokserskiej rozegranej pomiędzy reprezentantami Gimnazjum Wyszków – Mateuszem Trycem i Damianem Malinowskim. Trzyrundowy pojedynek wygrał szybszy i lepiej przygotowany kondycyjnie Tryc, uszkadzając nos rywala.

Zaraz po starciu bokserów dawkę kickoxingu zafundowali publiczności goście z Pułtuska – Bartek Wielechowski i Daniel Mikołaszek. Pierwsze starcia były jednak jedynie przystawkami przed trzema najważniejszymi walkami wieczoru. W pierwszej z nich, rozgrywanej w stylu low kick, ulubieniec wyszkowskiej publiczności, wicemistrz Polski z 2009 roku, Daniel Bralewski, zmierzył się z Adamem Wyżykowskim. Bardzo widowiskowy, emocjonujący pojedynek, pełen technicznych kopnięć i efektownych wymian, jednogłośną decyzją sędziów, przy aplauzie publiczności wygrał faworyt gospodarzy, Bralewski.

W drugiej z walk wieczoru, Piotr Tryc z Wyszkowa, zmierzył się w prestiżowej formule K1 z cięższym o kilka kilogramów Pawłem Gerkiem z Pułtuska. Pierwsze dwa dwuminutowe starcia były dość wyrównane z lekką przewagą bardziej zwrotnego i celniej bijącego wyszkowianina. W ostatniej rundzie Tryc rzucił się do frontalnego ataku, w wyniku czego rywal był trzykrotnie ,,liczony” przez sędziego matowego. Zdecydowane zwycięstwo w ostatnich starciach dało reprezentantowi Wyszkowa ostateczny triumf w całej walce.

Następnie nadszedł czas na ostatnią walkę będącą jednocześnie główną atrakcją wieczoru. W formule K1, w kategorii 85-100 kilogramów starli się ze sobą lider gospodarzy, świeżo upieczony mistrz Polski Paweł Deluga i uczestnik wielu prestiżowych turniejów w całej Polsce – z Pułtuska. W pierwszej rundzie zdecydowanie lżejszy, ale też o wiele szybszy Deluga wyprowadził kilka silnych, celnych ciosów. Szybkie wymiany wyraźnie męczyły rywala, co było wyraźnie dostrzegalne już w drugiej odsłonie. W trzeciej, rozpędzony wyszkowianin zasypał słaniającego się na nogach rywala gradem ciosów, omal go nie nokautując Przypieczętowało to ostatecznie triumf Delugi, który jednogłośnym werdyktem sędziów został uznany zwycięzcą pojedynku.

Po ostatniej walce galę swoim występem uświetniła grupa taneczna Dynamic, prezentując dwa bardzo energiczne układy. Śpiewem zahipnotyzowała widownię Olga Karłowicz, która wykonała znany utwór Kayah pt. ,,Testosteron”. Potem przyszedł czas na ceremonię wręczenia najlepszym wojownikom pamiątkowych statuetek. Z rąk burmistrz Teresy Trzaski i dyrektora WOK ,,Hutnik”, Artura Laskowskiego nagrody odebrali zwycięzcy poszczególnych pojedynków i przedstawiciele przybyłych na galę szkół sztuk walki. Na zakończenie gali sensei Andrzej Grajczyk wręczył również Pawłowi Deludze certyfikat uzyskania czarnego pasa – cel dążeń wielu adeptów sztuk walki.

Pojedynki sędziowali: Zbigniew Jeż, Andrzej Grajczyk, Marcin Blichaż, Leszek Błoński, Kamil Augustynik.

Organizatorzy: Dojo Gimnazjon Apin, Stowaryszenie WIATRAK, WOSiR, WOK ,Hutnik”.

Turu

Reklamy
Kategorie:Ogólna, Sport Tagi:
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: