Strona główna > Pedagogika ulicy > Gala Fundacji Wspólna Droga

Gala Fundacji Wspólna Droga

W dniu 31 marca w Hotelu Marriott w Warszawie odbyła się Gala Fundacji Wspólna Droga – United Way Polska – doroczne, świąteczne spotkanie przyjaciół i darczyńców Fundacji.

Prowadząca spotkanie Małgorzata Mularczyk, prezes Fundacji Wspólna Droga, podkreśliła, że wokół nas mieszka wiele osób, których szanse i możliwości rozwoju są ograniczone. Dzieci wychowujące się w takich domach nie ponoszą odpowiedzialności za to, że tak się dzieje. Nieprawdą jest, że trzeba się nad nimi litować. Ponad dwa tysiące osób pracujących w czterdziestu bogatych międzynarodowych firmach działających w Polsce przekazuje dowolną część swoich dochodów na cele dobroczynne, a zatrudniająca ich firma dodaje drugą część tej składki z własnych środków. Darczyńcy – przyjaciele Fundacji, już dawno odkryli, że dawanie sprawia im radość. A składki, które przekazują, nie są gestem miłosierdzia, ale wdzięczności za to, że im się powodzi, że mają pracę, dostatek – i chcą się dzielić z innymi.

Uroczystość w Hotelu Marriott była okazją do spotkania darczyńców z realizatorami programów pomocowych finansowanych przez Fundację. W tym roku uwagę zebranych skierowano na akcję „Oderwij dzieci od ulicy”, a o prezentację działań poproszeni zostali Małgorzata Zamorska z Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów KLANZA, pracująca jako streetworker z dziećmi w Dolnym Wrzeszczu w Gdańsku, oraz Andrzej Grajczyk, streetworker Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych WIATRAK z Wyszkowa. Wręczono także okolicznościowe nagrody i podziękowania dla darczyńców Fundacji i wolontariuszy.

Spotkanie prowadził znany publicysta Andrzej Jonas, redaktor naczelny „The Warsaw Voice”, który pełni funkcję przewodniczącego Rady Nadzorczej Fundacji, a aukcję prac osób niepełnosprawnych – znany w Wyszkowie artysta malarz prof. Stanisław Baj. Na zakończenie wyszkowianie zafundowali zebranym nie lada atrakcję dając imponujący pokaz sztuk walki.

AL

Reklamy
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: