Strona główna > Sport, Turystyka > Wyszkowska Wypożyczalnia Rowerowa

Wyszkowska Wypożyczalnia Rowerowa

W Wyszkowie od 15 lipca działa Wyszkowska Wypożyczalnia Rowerowa. Do dyspozycji wypożyczających jest 20 rowerów zaprojektowanych i wyprodukowanych specjalnie dla wyszkowskiej wypożyczalni.

Minimalny czas wypożyczenia roweru to jedna godzina, za którą zapłacimy 5 zł, całodniowy koszt wypożyczenia roweru to 15 zł, zaś całodniowy okres korzystania z bicykla wyniesie 20 zł. Rower można też wypożyczyć na tydzień, co kosztuje 100 zł.

Rower musimy oddać nie tylko sprawny ale też czysty – za oddanie brudnego roweru naliczana jest kara w wysokości 10 złotych. Warunkiem skorzystania z usług wypożyczalni jest podpisanie umowy oraz uiszczenie kaucji.

Wypożyczalnia powstała w ramach realizacji projektu współfinansowanego przez Program Operacyjny Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, który realizuje Wyszkowska Wielobranżowa Spółdzielnia Socjalna „SZRON” z partnerami: Wyszkowskim Ośrodkiem Kultury „Hutnik”, Stowarzyszeniem Inicjatyw Społecznych Wiatrak i Fundacją Rower.Com

Wypożyczalnia ma charakter społeczny, dlatego nieodpłatnie korzystać z niej mogą szkoły oraz organizacje pozarządowe i instytucje pomocy społecznej.

Ceny wypożyczania rowerów zostały tak ustalone, że pokrywają jedynie koszty jej funkcjonowania oraz konserwacji i napraw sprzętu, jej funkcjonowanie nie przynosi zysku. Dzięki temu wypożyczalnia jest dużo tańsza niż podobne podmioty działające w innych miastach.

Działalność wypożyczalni ułatwi aktywne spędzanie wolnego czasu wszystkim wyszkowianom, którzy nie mają własnego roweru oraz może okazać się atrakcyjna dla turystów, którzy chcieliby zwiedzić okolice miasta, a nie chcą przywozić ze sobą własnego roweru. Rowery pomalowane zostały w barwy miasta zaś główkę ramy zdobi herb Gminy Wyszków.

Kontakt:
Iwona Kowalewska
e-mail: kowalewscy100@interia.eu
tel.: +48 601 576 637.


Projekt dofinansowany ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Reklamy
Kategorie:Sport, Turystyka Tagi: ,
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: