Wyszkowska Wypożyczalnia Rowerowa

10 sierpnia 2010 Dodaj komentarz

W Wyszkowie od 15 lipca działa Wyszkowska Wypożyczalnia Rowerowa. Do dyspozycji wypożyczających jest 20 rowerów zaprojektowanych i wyprodukowanych specjalnie dla wyszkowskiej wypożyczalni.

Czytaj dalej…

Reklamy
Kategorie:Sport, Turystyka Tagi: ,

Kolejny wyjazd „Orzełków”

24 Maj 2010 Dodaj komentarz

Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „WIATRAK” razem z Wyszkowskim Ośrodkiem Kultury „HUTNIK” w ramach działań z zakresu pedagogiki ulicy  zorganizowało kolejny wyjazd dla młodzieży objętej projektem „Orzełki wznoszą się do lotu” Czytaj dalej…

„Grajcyli Skład” w Zbrojowni Liwskiej

16 kwietnia 2010 Dodaj komentarz

W dniu 13.03.10 został zorganizowany wyjazd  w ramach działań pedagogicznych prowadzonych przez Stowarzyszenie  „WIATRAK” i WOK ”HUTNIK” do Muzeum Zbrojowni mieszczącej się w Zamku w Liwie nad rzeką Liwiec koło Węgrowa.

Czytaj dalej…

Gala Fundacji Wspólna Droga

9 kwietnia 2010 Dodaj komentarz
W dniu 31 marca w Hotelu Marriott w Warszawie odbyła się Gala Fundacji Wspólna Droga – United Way Polska – doroczne, świąteczne spotkanie przyjaciół i darczyńców Fundacji.

WYSZKÓW: „Grajcyli Skład” w Kurierze Mazowieckim

7 kwietnia 2010 Dodaj komentarz
W świątecznym wydaniu  Kuriera Mazowieckiego – programu informacyjnego poświęconego sprawom regionu Mazowsza i okolic – wystąpili chłopcy z grupy naszego wyszkowskiego pedagoga ulicy Andrzeja Grajczyka działającej przy Stowarzyszeniu Inicjatyw Społecznych „WIATRAK”. Kamil, Karol, Robert i Fabian opowiedzieli o swoich zajęciach z Andrzejem, które dają im ciekawą alternatywę spędzania czasu wolnego.

Jako że piszący bloga są streetworkerami i znają się dobrze na pedagogice ulicy, a na informatyce mniej, nie umiemy wkleić linka do dokładnie tego fragmentu Kuriera Mazowieckiego, w którym mowa konkretnie o Andrzeju i jego grupie. Dlatego należy odtworzyć cały poniedziałkowy serwis informacyjny, cierpliwie wysłuchać wiadomości o tradycjach Lanego Poniedziałku, kontrolach radarowych w ramach akcji powrotu ze świąt, kąpielisku w Siedlach, przejściu dla pieszych w Radomiu, … i już o 17:37 zobaczymy właśnie ich, Grajcyli Skład, kurtyna!

Kampania ODERWIJ DZIECI OD ULICY w Polsat News

30 marca 2010 Dodaj komentarz
„Ulica, to miejsce, które niekoniecznie służy do wychowywania dzieci, ale tam wiele z nich spędza większość swego wolnego czasu. Czy dlatego, że nie mają innej alternatywy? Tam znajdują partnerów do rozmów?”

Tymi słowami rozpoczęła rozmowę Monika Zalewska, gospodarz programu Polsat News „Wystarczy chcieć”, która zaprosiła do studia przedstawicieli naszych organizacji: Małgorzatę Mularczyk, prezes Fundacji Wspólna Droga, Joannę Wituszyńską, psycholog z Ośrodka Socjoterapeuycznego „Wspólny Dom” w Wildze oraz Andrzeja Grajczyka, pedagoga ulicy z Wyszkowskiego Ośrodka Kultury „Hutnik”, by porozmawiać o dzieciach potrzebujących wsparcia dobrych dorosłych oraz o kampanii ODERWIJ DZIECI OD ULICY.

Artykuł relacjonujący spotkanie w telewizji można przeczytać na stronie internetowej Wyszkowskiego Ośrodka Kultury „Hutnik”

I Wyszkowska Gala Sportów Walki

29 marca 2010 Dodaj komentarz

W niedzielne popołudnie, w wypełnionej po brzegi sali widowiskowej Wyszkowskiego Ośrodka Kultury ,,Hutnik” odbyła się I Wyszkowska Gala Sportów Walki. Honorowy patronat nad imprezą objął burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski.

Czytaj dalej…

Kategorie:Ogólna, Sport Tagi: